May 1st to 3rd 2014
Tournament Main Draw
Round of 16 Round of 8 Semi- Final Round Final Round
Thursday Friday Saturday Morning Saturday Afternoon
 
Steve McIsaac  
Chris Brown    
loser to C1 Raj Vadera & Bruce Foster
  Thursday 8:45 PM    
Raj Vadera      
Bruce Foster    
Loser to T5 Pat Foster & Mike Bekic
  Friday 8:00 PM    
Mike Bekic      
Pat Foster        
Loser to C5      
  Thursday 8:00 PM Pat Foster & Mike Bekic  
Kevin Cahill      
Joan Hill    
Saturday 1:00 PM Pat Foster & Mike Bekic
   
Dom Salvagna      
Bill Ulman        
Loser to C8 Viru Parmar & Rick D'Souza    
  Thursday 7:15 PM        
Rick D'Souza          
Viru Parmar        
Loser to T8      
  Friday 8:00 PM Viru Parmar & Rick D'Souza  
Sue Bettencourt      
Mark Rohlehr        
Loser to C4      
  Thursday 6:30 PM Sue Bettencourt & Mark Rohlehr  
John Whyte      
Susan Bruce    
Saturday 3:00 PM Pat Foster & Mike Bekic
   
Alyson Le Ber    
Eric Dunn    
Loser  to C3 Alyson Le Ber & Eric Dunn  
  Thursday 6:30 PM      
Nicole  Perko        
Ron Del      
Loser to T7 Trevor Charbonneau & Steve Flude  
  Friday 8:45  PM      
Trevor Charbonneau        
Steve Flude          
Loser to C6        
  Thursday 7:15 PM Trevor Charbonneau & Steve Flude    
Ian Parsons        
Sara Jane Cresswell      
   
  Saturday 1:00 PM Trevor Charbonneau & Steve Flude
Fred Dizig    
Heather Swartz      
Loser to C7 Mike Guimond & Savio Diaz  
  Thursday 8:00 PM      
Mike Guimond        
Savio Diaz      
Loser to T6    
  Friday 8:45 PM Darrell Babcock & Zev Desa
Darrell Babcock    
Zev Desa      
Loser to C2    
  Thursday 8:45 PM Darrell Babcock & Zev Desa
Wayne Pye    
Suzanne Del  
Tournament Draw - Consolation Round
Round of 8 Semi- Final Round Final Round Winner
Friday Saturday Saturday
Chris Brown & Steve McIsaac
C1  
 
Loser to T1 Chris Brown & Steve McIsaac
Friday 6:30 pm    
   
C8    
Dom Salvagna & Bill Ulman  
 
Saturday 12:00 PM Heather Swartz & Fred Dizig
   
   
Heather Swartz & Fred Dizig    
C7      
     
Loser to T3      
Friday 6:30 PM Heather Swartz & Fred Dizig  
   
C4    
Susan Bruce & John Whyte  
 
Saturday 2:00 PM Heather Swartz & Fred Dizig
 
 
Nicole Perko & Ron Delevagna  
C3    
   
Loser to T4 Nicole Perko & Ron Delevagna  
Friday 7:15 PM      
     
C5      
   
   
Saturday 12:00 PM    
Nicole Perko & Ron Delevagna
 
Sara Jane Cresswell & Ian Parsons  
C6    
   
Loser to T2    
Friday 7:15 PM Suzanne Delevagna & Wayne Pye
 
C2  
Suzanne Delevagna & Wayne Pye
Tournament Draw - Tinners Round
Round of 8 Semi- Final Round Final Round Winner
Saturday Saturday  Saturday
Dom Salvagna & Bill Ulman
T1  
 
Sue Bettencourt & Mark Rohlehr
Saturday 9:30 AM    
   
T8    
Sue Bettencourt & Mark Rohlehr  
 
Saturday 11:00 AM Sue Bettencourt & Mark Rohlehr
   
   
Raj Vadera & Bruce Foster    
T5      
     
     
Saturday 9:30 AM Raj Vadera & Bruce Foster  
   
T4    
Joan Hill & Kevin Cahill  
 
Saturday 2:00 PM Sue Bettencourt & Mark Rohlehr
 
 
Susan Bruce & John Whyte  
T3    
   
Mike Guimond & Savio Diaz  
Saturday 10:15 AM      
     
T6      
Mike Guimond & Savio Diaz    
   
Saturday 11:00 PM    
Alyson Le Ber & Eric Dunn
 
Alyson Le Ber & Eric Dunn  
T7    
   
   
Saturday 10:15 AM Alyson Le Ber & Eric Dunn
 
T2  
Sara Jane Cresswell & Ian Parsons